kies een sectie: 

Cliëntgerichte begeleiding van baringspijn

Cliëntgerichte begeleiding van baring en baringspijn

In deze tweedaagse cursus staat de hedendaagse, veranderende rol van de verloskundige bij de begeleiding van de baring centraal. Een veranderende rol die aansluit bij de recent gepubliceerde standaarden en richtlijnen:
·          Standaard: Niet vorderende ontsluiting (KNOV-2006)
·          Standaard: Prenatale verloskundige begeleiding (KNOV-2008)
·          Richtlijn: Medicamenteuze pijnbehandeling tijdens de bevalling (CBO-2008)
Deze cursus is in samenwerking met de KNOV door de opleidingen verloskunde ontwikkeld in het kader van het project ‘Kracht van Begeleiding’. Dit project beoogt verloskundigen adequaat te laten inspelen op actuele ontwikkelingen binnen de verloskundige zorgverlening. Tijdens de eerste cursusdag wordt het fenomeen baringspijn uitgediept. Bij de tweede cursusdag ligt het accent meer op de verloskundige begeleiding tijdens de baring. Vanuit kennis over het fenomeen pijn, de evidence over medicamenteuze en niet-medicamenteuze pijnbehandeling en het communiceren over de baring en baringspijn (denk aan zaken als een geboorteplan/partogram, continue begeleiding), worden handvatten aangereikt om aanbevelingen uit de genoemde standaarden en richtlijnen in de verloskundige praktijk te integreren. Uitgangspunt is dat de begeleiding van de baring al in de zwangerschap begint en dat het aansluiten bij verwachtingen, continuïteit, keuze en controle cruciaal zijn voor een positieve baringservaring. Aan deze cursus is een voorbereidingsopdracht gekoppeld (doornemen van de genoemde standaarden en richtlijnen, 12 uur, afhankelijk van uw kennis van de betreffende richtlijnen).

Doestellingen
Na de cursus bent u in staat om: 

  • op een adequate, cliëntgerichte wijze in te spelen op de aanbevelingen uit de standaarden en richtlijnen;
  • het fenomeen pijn en het begeleiden van de baring met al haar facetten in te passen in uw dagelijkse verloskundige handelen;
  • de evidence met betrekking tot de (niet)-medicamenteuze pijnbehandeling én de manier waarop er cliëntgericht begeleid, gecommuniceerd, voorgelicht en gecounseld kan worden, toe te passen; 
  • na afspraken met rechtstreekse betrokkenen en ketenpartners tot een adequate, cliëntgerichte begeleiding te komen.

Doelgroep:
Verloskundigen en verloskundig actieve huisartsen.

Programma en docenten   klik hier

Praktische zaken

Datum                   1 en 11 oktober 2010 | Nijmegen | op uw locatie
                            12 en 22 november 2010 | Eindhoven
Tijd                       10.00 - 17.00 uur
Deelnemers           Minimaal 14, maximaal 16
Cursusorganisator  Astrid Merkx, verloskundige
Kosten                   € 500 | € 475 (voor alumni van AVM en stagebegeleiders AVM)
Accreditatie            A09-98, de score is 16 uur
Sluitingsdatum       4 weken voor aanvang cursus, deelname in volgorde van inschrijving

Download hier het inschrijfformulier

top